JAK ROZPOZNAć DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE NAJWYżSZEJ JAKOśCI - PRAKTYCZNE WSKAZóWKI

Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości - praktyczne wskazówki

Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości - praktyczne wskazówki

Blog Article

Od kilkunastu lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają różne, nie mniej jednak tego typu produkty nieustannie cieszą się w Polsce znaczną popularnością. Te topowe firmy wykorzystują poliwęglanu, grawerowania laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Niestety, jak w każdej branży, istnieją producenci którzy próbują sprzedawać marne produkty za wygórowane ceny. Dlatego koniecznie warto weryfikować opinie przed zakupem i wybierać sprawdzone firmy z dobrymi recenzjami.

Poliwęglan to specjalny sprytny plastik, który jest mega odporny. Poliwęglan produkuje charakterystyczny, metalowy dźwięk, którego nie usłyszymy w sytuacji słabych dokumentów zrobionych z PCV. Poliwęglan to taki tworzywo, który jest mocniejszy od typowego PCV, ciężej się wygina, mniej podatny na ciepło.

Ta technika sprawia, że dane są elementem struktury dokumentu, a nie tylko nadrukiem na jego powierzchni. Odmienność w koszcie jest znaczna, dlatego nic dziwnego, że odmienność w cenie też jest spora.

W dokumentach z poliwęglanu dane są grawerowane, co można wyczuć przeciągając po nich paznokciem. Solidny dokument kolekcjonerski ma posiadać: Grawerowanie laserowe danych. Nadruk UV to taki bajer, który dostrzegasz tylko pod lampą ultrafioletową. Po poświeceniu dokumentu taką lampą, muszą pokazać się inne elementy, takie jak oznaczenia, napisy czy wzory, które są niewidoczne w zwykłym świetle.

dowód kolekcjonerski

W funkcji od rodzaju dokumentu potrafią to być: "Tłoczenie" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Tłoczone imię i nazwiska, Relief na elementach graficznych. Solidny dowód kolekcjonerski ma mieć: Elementy wypukłe (np. tarka na miniaturze zdjęcia). Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie posiadają nadruk UV wyprodukowany z dbałością o detale, z zachowaniem prawidłowych kolorów i wzorów zgodnych z oryginałem. Premium modele posiadają nawet atrapy chipów RFID, które w prawdziwych paszportach mają dane biometryczne. W najlepszych dokumentach kolekcjonerskich odzwierciedlenie kolorów musi osiągać niemal 100% identyczności z pierwowzorem. Słabe podróbki albo w ogóle nie posiadają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany niestarannie.

W wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten musi sprawiać wrażenie 3D i przekształcać się optycznie przy ruszaniu dokumentem. Super interesująca rzecz i ciężka do sfałszowania! Wysokiej jakości dokument kolekcjonerski to nie tylko zespół indywidualnych zabezpieczeń, ale ich spójna całość. Ogromny wachlarz oferowanych możliwości domaga się od klienta znacznej wiedzy na temat poziomu wytworzenia. Za bardzo lekkie lub nadmiernie cienkie dokumenty to oznaka, że producent oszczędzał na surowcu.

Ostatnią, ale nie gorzej ważną cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest możliwość ich sprawdzenia przed zakupem. Jak czytamy w tekście analitycznym: "Ekstra plusem jest szansa uzyskania obrazów wyprodukowanego dokumentu przed dostawą." Identyfikacja dobrej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest trudne, jeśli orientujesz się, na co poświęcać koncentrację. Warto kupić pojedynczy, ale porządny dokument, zamiast szereg słabej klasy.

Report this page